Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Detyr Logjike goxha e veshtirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gzon
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 3
Age : 29
Vendi : Prishtinė
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2011

Detyr Logjike goxha e veshtirė Empty
MesazhTitulli: Detyr Logjike goxha e veshtirė   Detyr Logjike goxha e veshtirė I_icon_minitime8/7/2011, 3:11 am

Nė njė mbreteri kan qen 3 djem shum te menqur. Pasi merr vesh mbreti deshiron ta vertetoj. Nje dite i therret te tre djemet dhe u thot se kam degjuar qe jeni shum te menqur, kete do ta vertetoj para te gjith mbreteris. Pasi mblidhen te gjith Mbreti i rendit ne kolon 3 djemet. Dmth djali qe eshte i pari ne kolon nuk mund ta sho asnjerin, djali i dyt mund ta shoh vetem te parin kurse i treti mund ti sho 2 te paret. Mbreti i merr 5 kapela me dy ngjyra, 3 te zi dhe 2 te bardh dhe ua tregon te tre djemve. Mbreti u thot djemve se une do tua vendos secilit nga nje kapel mbi kok. Ju nuk keni te drejt ta shikoni kapelen tuaj qfare e keni si dhe nuk keni te drejt fare te flisni. E vetmja gje qe duhet ta beni eshte qe cilido nga ju te thot UNE E KAM KAPELEN E BARDH ose E ZEZĖ. Nese e dini ather jeni shum te menqur. Por nese nuk e gjeni ather do te ju vrasim te treve.


Edhe ju nese e gjeni ather jeni shum te menqur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shyqyri
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 1
Age : 24
Vendi : ulqin
Reputacioni : 0
Registration date : 06/01/2013

Detyr Logjike goxha e veshtirė Empty
MesazhTitulli: Re: Detyr Logjike goxha e veshtirė   Detyr Logjike goxha e veshtirė I_icon_minitime6/1/2013, 2:05 am

po a duhet te tre me e gjet se cilen ngjyre te kapeles e kan nkok a vetem njeni edhe te gjith pshtojn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
toni123
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 2
Age : 23
Vendi : Kosove
Reputacioni : 0
Registration date : 15/03/2013

Detyr Logjike goxha e veshtirė Empty
MesazhTitulli: Re: Detyr Logjike goxha e veshtirė   Detyr Logjike goxha e veshtirė I_icon_minitime15/3/2013, 5:04 pm

Djali i trete pasi i sheh dy te paret nese 2 te paret i kane kapelat e bardha i treti e ka te zeze pasi jan 3 kapela te zeza dhe 2 te bardha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gzon
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 3
Age : 29
Vendi : Prishtinė
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2011

Detyr Logjike goxha e veshtirė Empty
MesazhTitulli: Re: Detyr Logjike goxha e veshtirė   Detyr Logjike goxha e veshtirė I_icon_minitime13/12/2013, 3:36 am

per shyqyrin: jo duhetvetem njeri nga ta me gjet dhe pshtojne te trete
per toni123: po cfare behet nese dy te paret i kane te zeza apo njeri te zeze dhe tjetri te bardhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Detyr Logjike goxha e veshtirė Empty
MesazhTitulli: Re: Detyr Logjike goxha e veshtirė   Detyr Logjike goxha e veshtirė I_icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Detyr Logjike goxha e veshtirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Detyra logjike-
Kėrce tek: