Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 SOFJE (25 Tetor)-Njė termet katastrofik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Magic Gun
Administrator
Administrator
Magic Gun

Male Numri i postimeve : 439
Age : 26
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

SOFJE (25 Tetor)-Njė termet katastrofik Empty
MesazhTitulli: SOFJE (25 Tetor)-Njė termet katastrofik   SOFJE (25 Tetor)-Njė termet katastrofik I_icon_minitime11/10/2008, 11:40 am

SOFJE (25 Tetor)-Njė termet katastrofik mund te godase Ballkanin. Njeri nga sizmologet me te njohur bullgar Rangel Gjurov ka bėrė te ditur se gadishullin e Ballkanit mund t'a trondise njė termet katastrofik. Sipas tij lekundjet e termetit do tė jenė te fuqishme dhe parashikohen me intensitet 8 ballė sipas shkalles se Rihterit, ndėrsa epiqendra e tij do tė jetė ne aferesi te kufirit te Bullgarise dhe Maqedonisė Sizmiologu parashikon gjithashtu se nėse ndodh vėrtetė kėshtu demet materila e do tė jenė te pallogaritshme ndėrsa bilanci i viktimave mund te kape shifren e 60 mijė viktimave.(/Balkanweb)

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.grupi-rinor.n-stars.org
 
SOFJE (25 Tetor)-Njė termet katastrofik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkencat :: Gjeografi & Gjeologji-
Kėrce tek: