ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 detyr logjikee

Shko poshtė 
AutoriMesazh
*tina*
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 10
Age : 23
Vendi : *skenderaj*
Reputacioni : 0
Registration date : 08/02/2010

MesazhTitulli: detyr logjikee   9/2/2010, 4:11 pm

kan qen dy vellezer me baban e tyre pastaj kan pas me e kalu nje det e ka qen vetem nje anije ajo anije ka bartur vetem 100 kg.dy vellezerit se bashku kan peshuar 100 kg kurse babai vetem ka peshuar 100 kg. si kan mundur te kalojn detin ata.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Arber5
Fillestar
Fillestar


Male Numri i postimeve : 41
Age : 20
Vendi : Kosovė
Humor :
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2009

MesazhTitulli: Re: detyr logjikee   24/2/2010, 4:17 pm

Nese djemt jane A dhe B atehere zgjidhja eshte keshtu:
Se pari kan kalu dy djemt.Djali A eshte kthy edhe ia ka jep anijen babait. Bababi e ka kalu detin edhe ja ka jep anijen djalit B i cili eshte kthyer dhe e ka mar vellain A
Very Happy Very Happy Very Happy
Sdi sa jam i qarte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
detyr logjikee
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Detyra logjike-
Kėrce tek: