ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 qe ni detyr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 24
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: qe ni detyr   2/2/2010, 4:23 pm

Shuma e tre numrav natyror eshte 82. Nese numrin e par e pjestojm me te dytin fitojme heresin tre dhe mbetjen tre. Nese numrin e pare e pjestojme me te tretin heresi dhe mbetja do te jene te barabart. Cilet jane ata numra?

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 24
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   5/2/2010, 4:02 pm

a pe gjen najkush a jo Razz


kini afat 1 jav per mu pergjegj,
pas ni jave do ta postoj zgjidhjen

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 24
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   22/3/2010, 12:20 am

hala se keni gjet zgjidhjen a :S

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
ibra
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 3
Age : 23
Vendi : kosova
Reputacioni : 0
Registration date : 02/05/2010

MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   2/5/2010, 8:16 pm

35.25+11.5+35.25=82 .Ne kete rast 35.25/11.5=3.065 dhe mbetja 3.Kurse 35.25/35.25=1 dhe mbetja 1.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 24
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   13/5/2010, 7:17 pm

mfal numra natyor po thot ne detyr

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
ironman2
I avancuar
I avancuar


Numri i postimeve : 66
Age : 23
Vendi : prishtine
Reputacioni : 1
Registration date : 12/05/2010

MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   13/5/2010, 8:33 pm

ncncnncncncnqere haahha nejse detyra eshte keshtu
36+11+35=82
36:11=3...mbetja3
36:35=1....mbetja1
nejse skam qene pjese e ketij forumi se kjo detyre do te ishte zgjidhur mooooooooooottttttttiiiiiiii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ironman2
I avancuar
I avancuar


Numri i postimeve : 66
Age : 23
Vendi : prishtine
Reputacioni : 1
Registration date : 12/05/2010

MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   13/5/2010, 8:38 pm

qe edhe nje detyre;
nese 4 minje mund te hane 4 kg djath per 4min,per sa min do te hane 99 minje 99 kg djathe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 24
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   15/5/2010, 5:23 pm

4 min?

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: qe ni detyr   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
qe ni detyr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Detyra logjike-
Kėrce tek: