ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Me nje matje(probem i vjeter)(edhe i veshtire)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Arber5
Fillestar
Fillestar


Male Numri i postimeve : 41
Age : 20
Vendi : Kosovė
Humor :
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2009

MesazhTitulli: Me nje matje(probem i vjeter)(edhe i veshtire)   26/12/2009, 1:34 am

Nė njė mbretėri, 9 artarė pė ēdo vit i paguanin mbretit tatim njė shufėr (kallėpe) ari. Tė gjitha shufrat ishin tė njė forme dhe njė madhėsie. Pas matjes sė sėrishme, taksambledhėsi i mbretit e konstaton se njė shufėr ėshė mė e lehtė pėr gjysmė funte.
Si e zbuloi mbreti artarin, i cili e kishte mashtruar nėse dihet se ka bėrė vetėm njė matje(me peshore)? Question Exclamation Exclamation
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gzon
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 3
Age : 27
Vendi : Prishtinė
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2011

MesazhTitulli: Re: Me nje matje(probem i vjeter)(edhe i veshtire)   8/7/2011, 2:56 am

i ka hedhur te gjitha shufrat dhe numrin e pergjithshem e ka pjestuar me 9 dhe i ka dal jo i plot. Dmth nese qdo shufer ka peshuar 5 funta, ne fund ati i ka dalur 44.5 funta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Me nje matje(probem i vjeter)(edhe i veshtire)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Detyra logjike-
Kėrce tek: