ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lexone se shum interesant osht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Arber5
Fillestar
Fillestar


Male Numri i postimeve : 41
Age : 20
Vendi : Kosovė
Humor :
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2009

MesazhTitulli: Lexone se shum interesant osht   9/7/2009, 6:27 pm

Tre djem kishin njė sasi tė arrave.Pasi i pari kishte mė shumė se dy tė tjerėt sė bashku,ky u dha edhe aq arra sa kishte secili prej tyre.Por,tani i dyti ka mė shumė arra se dy tė tjerėt sė bashku dhe ky u dha kėtyre(dy djemve tjerė) nga aq sa kishin arra.Nė fund,kjo ndodhi edhe me djalin e tretė;pas kėsaj(ndarje)qė tė tre kishin nga 8 arra.-Nga sa arra kishin nė fillim secili prej tyre? Question

Kush e gjen le ta tregon edhe menyren e zgjidhjes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fitnete
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 6
Age : 29
Vendi : Gjilan
Reputacioni : 0
Registration date : 15/07/2009

MesazhTitulli: Re: Lexone se shum interesant osht   20/7/2009, 3:55 pm

o lon o e di bre kete detyre ahuhuahua shume e thjeshte eshte po spo foli....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Arber5
Fillestar
Fillestar


Male Numri i postimeve : 41
Age : 20
Vendi : Kosovė
Humor :
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2009

MesazhTitulli: Re: Lexone se shum interesant osht   21/7/2009, 5:42 pm

E din se ta kom tregu.OK mos fol.pershendetje nga Lironi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fuli77
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 11
Age : 41
Vendi : kosove
Reputacioni : 0
Registration date : 22/12/2009

MesazhTitulli: Re: Lexone se shum interesant osht   22/12/2009, 9:00 pm

Pershendetje mbas nje lodhje te vogel erdha ne perfundim te detyres
ne fillim i pari ka pasen 13 arra i dyti i ka pasen 7 arra kurse i treti 4 arra
kur ju ka dhan arrat ky i pari i dyi i ka pasen
1. 13 ja ka dhan numrit 2. 7 arra gjithsej i ka ber 14 numrit 3.ja ka dhan 4 gjithsej i ka 8
2. 7
3. 4
1. 2 arra
2. 14 arra tash ky ju ka dhanen 2 arra numrit 1 dhe 8 arra numrit 3 kti i kan met 4 arra
3.8 arra

1. 4 arra
2. 4 arra
3. 16 arra ju jep dyve ka 4 arra dhe i bojn te gjith ka 8 arra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Arber5
Fillestar
Fillestar


Male Numri i postimeve : 41
Age : 20
Vendi : Kosovė
Humor :
Reputacioni : 0
Registration date : 08/07/2009

MesazhTitulli: Re: Lexone se shum interesant osht   23/12/2009, 9:30 pm

Sakt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lexone se shum interesant osht   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lexone se shum interesant osht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Detyra logjike-
Kėrce tek: