ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te hapim nje projekt te ri ne Visual Studio 200

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Si te hapim nje projekt te ri ne Visual Studio 200   13/10/2008, 3:20 pm

pra si gjithmon ne visual studio .net 2003 eshte pak i perzim per hapjen e nje projekti te ri.

pra ne ketu tutorial ju do te mesoheni te hapninje projekt te ri ne C++ per krijimin e programeve qe ekzekutohen ne Console.

ok fillojm kush e ka Visual Studio .NET 2003 ne ta hap dhe do dju tel kjo figur.
un pe marr vetem gjysen e screenit

http://img147.imageshack.us/img147/663/1mb7.png

pasi tju del ky screen
shkoni ne menyn File > New > Project
dhe pastaj pasi te keni shtypur Project do tju del ky screen

http://img225.imageshack.us/img225/6307/2ia3.png

pastaj ju e zdheni Win32Project ne anen e djatht siq e kam selektuar un dhe shkoni e shkruani emrin e programit..aty ku po thot Name tani textboxt e shkruani emrin eprojektit tuaj dhe e shtypni ok
pastaj do tju del nje screen tjeter si kjo

http://img221.imageshack.us/img221/2357/3du8.png

pastja aty e keni OverView dhe Application Settings ju selektoni Application Settings dhe do te keni nje screen sikur ky:

http://img144.imageshack.us/img144/8035/4gq9.pngPostPosted: Mon Feb 12, 2007 5:55 pm Post subject: Si me hap ni projekt te ri ne Visual C++ .NET Reply with quote Edit/Delete this post
pra si gjithmon ne visual studio .net 2003 eshte pak i perzim per hapjen e nje projekti te ri.

pra ne ketu tutorial ju do te mesoheni te hapninje projekt te ri ne C++ per krijimin e programeve qe ekzekutohen ne Console.

ok fillojm kush e ka Visual Studio .NET 2003 ne ta hap dhe do dju tel kjo figur.
un pe marr vetem gjysen e screenit

pasi tju del ky screen
shkoni ne menyn File > New > Project
dhe pastaj pasi te keni shtypur Project do tju del ky screen

pastaj ju e zdheni Win32Project ne anen e djatht siq e kam selektuar un dhe shkoni e shkruani emrin e programit..aty ku po thot Name tani textboxt e shkruani emrin eprojektit tuaj dhe e shtypni ok
pastaj do tju del nje screen tjeter si kjo


pastja aty e keni OverView dhe Application Settings ju selektoni Application Settings dhe do te keni nje screen sikur ky:


pastaj ju rregullone aty dhe screen pas rregullimeve duhet te duket keshtu:
http://img227.imageshack.us/img227/9135/5zn5.png

pasi ta keni bere edhe rregullimin e shtypni Finish dhe vazhdojm me hapa tjer
tasht shkoni File > Add New Item
dhe do tju del nje screen sikur kjo

http://img215.imageshack.us/img215/2537/6db1.png

vetem e selektoni ikonen C++ File (cpp) a qysh eshte si e kam selektuar edhe un dhe e futni edhe emrin e programit ky eshte emri i programit ket e shkruani aty ku po shkrun Name dhe i mshone Open... dhe pastaja do tju paraqitet faqja per kodim dhe tasht mund te beni kodimin ne C++ .NET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te hapim nje projekt te ri ne Visual Studio 200
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Video :: Tutorial-
Kėrce tek: