ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Urime pershendetje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Urime pershendetje   10/10/2008, 7:24 pm

Babai Trraktorri Migja matorri Kan shprehur deshir t`I pershndesin grat e tyre perkolicen dhe giperin te ja urroin hyrrjen n`kerrin.. Nder sa djali Brusha e qika smallusa kan shprehur deshir djalit te migjes kolices te ju uroijn hyrjen e osit n`biren e ti dhe llagerit te ju shprehin hyrjen ne kallamaz. N`dersa. Qika Fshisa djali bishti I fshises. Kan shprehur deshir ta pershndesin marimangen ne ZiD dhe dorheqje sa me te shpejt.. Keshtut qe kusheriri I vet Brisaqi I kerrit ju uron shamponit hyrjen ne xhama.. ndersa vetura me kater rrota dhe nje rezerv shpreson se do te ngulet se shpejti ne bander te kekut tre fazesh. Babai shkulafqi djali bakrraqi ju shprehn deshir qe e ka ble tertaqin dhe perkelicen e ti pa n`gjyr hiq dhe shprer deshir qe ta bo kopje ngjyren e tertaqit te kerstines te zahirit.Pra fillojm me Urimin e dyt Babai shati nana teslica motra Sakica vellavi Gurabuja ju shprehin terfurkit hyrjen ne ple dhe nxerrjen e plehit sa me shpejt per ta bartu per gjami dhe ta vendosur dikund afer shtepis per me marr er ma te bukur krejt mahalla.. Djali ibrahim rugoves Uka shpren deshir nanes t`I shkrujen e saj pas rugoves ni vit. Dhe te tregoi qe pavarsia osht aver burr qu n`kam.. por ibrahim rugOVA ceki se nuk mudem te dal se ja qi nanen thaqit ja shmikati syt si qe ja ka shmikat ramush haradinaj. Ne parlamentin e kosoves tuke theksuar mandatin e vet. Keshut qe e pershdnes edhe petersenin I uroj pun te mbar n`kosv per shkak pavarsia osht aver.. dhe mbetet qe do te jet kosOVA e pa varur.. ju falimideres hohohoho. Te uliti te ulaqi me erdh e nexhat daci e mangjiti per kuraci.Babai kasim ndersa vellavi kasimi pershdnetit kamjonin e tyre qe ju transferon benzinin e tyre ma shum uj sa benzin. Kasim bashkimi arsimi kadrija havushi rrahimi.. shprehn deshir ta pershdnetin rrahim xhelovinen me kengen ta vjedhen ni thes ciment…Rrahimi tha qe bestirs t`I qi nane sa me shpejt ta shti me thy arra me both..Keshut qe merveti dhe elbasani kan shprer deshir babati te ti fergosanit marrjen e patent lejes dhe rrug te mbar maperkaquba dhe gllija siq e ka zanat.. E pershdnesim babain tushin nanen kaden dhe djalin e ti qeshhmen shtirjen e ujit ne biren e ti. Se shpejti dhe shpejtesin e tyre…ket mesazh e ka mshkrujtur vetem per hater Te Is maqorrit dhe shpejtim lucit bujar darlles dhe Ramadan dinarit. Dani. Dhe arben keforit. Dhe djalit te ti muharrem qaili.. ndersa urim bashkangjtet edhe xhelal pacovi me musli verdhen I deruari I ti qe iki para muslis halit mreci. Dhe ne ket urim merr pjes edhe Selejman perzha dhe cipi misteri I rruges te nerodimes Cipi hahaha… tung pra ju falimiderit ju pershdnes me kangen kur te perzuna pse me ike…ndersa e pershndes edhe mahallen time afer meje qe jan Zahir currin milaim pperllozen bastir shkumen.avdyl haki bubrecin.rrahim qelovinen nuhi kerrnazin shabab goglen.dhe sherif dhompirin edhe ty kualt e ti gjokin dhe ni duri haxhiu misteri djali i ti dhe beqen e pershdnes qe osht ba sunet 20 vjet pas marteses.Keshut qe i pershdnes edhe granimin e hasan multimediatrikit ndersa E pershdnes Havushe pordhen Milikie Konopin Miside bothen Razije Shkulavicen dhe motren e saj Hasime koshnicen. ndersa edhe qikat e mahllaes besa qopordhin dhe mirjeta glacen merita sagjin vjollca picken.dhe haxhere pulen oj haxxhere oj tenxhere sa u dhite sa u tere tepsi kusi haxheri a pet u dhi,. ndersa e pershdnes edhe fatmiren qe lyp azilant me letra te kosoves si domos e dini ju qfar letra kerkon te shtimes e cila i ka syt sikur klikera..babai vetura nana shurra kan shprehur deshir te ja urojin hafruzit shurren e re ne to dhe legenit qe ju ka bashkangjutur edhe bakalli me uj te tharrpit mineral.. dhe natural.. ndersa keshut qe keto jan krejt nga fshati katun.. tung pra ju falimiderit ky mesazh osht shkrujtur nga Poeti shqiptar Ridvan Stublla i lindur ne ferizaj dhe i vdekur n`tok.. 1387/03/27. 2089/01/06/ Tung Lexoni mesazhin e kerkuar... keni degjuar kerkoni. kush e ka lexuar ne ta shperndan se nanej ja kije...15 her le ta shpendan secili person dhe personesha... ose princ e pricesha... hehehe..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Urime pershendetje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Barcoleta-
Kėrce tek: