ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gati sa nuk e shita fenė pėr 20 pensė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 23
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Gati sa nuk e shita fenė pėr 20 pensė   10/10/2008, 3:35 pm

Gati sa nuk e shita fenė pėr 20 pensėPara disa viteve njė imam i xhamisė u shpėrngul nė qytetin e Londrės nė Britani. Ai gjithmonė e kishte zakon tė udhėtonte me autobus prej shtėpisė sė vet deri nė qytet.Disa javė pas shpėrnguljes gjatė udhėtimit tė tij, shpesh i binte tė udhėtonte me tė njejtin autobus dhe me tė njejtin shofer.Njė ditė prej ditėsh pagoi biletėn e autobusit dhe u ul, kur pa se shoferi ia kishte kthyer 20 pensė ma tepėr se sa duhet.Mendoi imami nė vetėn e tij qė t’ia kthejė kėto para, sepse nuk ėshtė e drejta i tij. Pastaj njė moment tjetėr mendoi dhe tha: “Harroje kėtė ēėshtje! Kjo ėshtė njė shumė e vogėl dhe nuk i intereson askujt. Pastaj, firma e autobusit nuk humb asgjė nėse i mungon kjo shumė parash. Atėherė do t’i marr kėto pare pėr vete dhe do t’i llogaris tė blej njė dhuratė pėr vete.”- dhe mė pas heshti.Autobusi u ndal nė stacionin tė cilin dėshiroi imami. Por, para se tė dalė prej derės, u ndal njė moment e zgjati dorėn dheia ktheu shoferit paratė duke i thėnė: “Urdhėro kėto 20 pensė, m’i dhe tepėr kur e pagova biletėn. Ato janė tė tuat.”Shoferi e mori kėtė shumė dhe filloi tė qeshė duke thėnė: “A nuk je imam i ri nė kėtė vend? Kam menduar disa herė qė tė vij nė xhaminė tuaj dhe tė bėj ibadet aty. Ta kam dhėnė kėtė tepricė me qėllim qė tė shoh se si do tė jetė veprimi yt.Kur imami doli prej autobusit ndeu njė dobėsim nė kėmbėt e tij dhe gati sa nuk ra nė tokė prej kėtij qėndrimi. U mbėshtet nė njė shtyllė qė kishte afėr, i drejtoi sytė nga qielli duke qarė dhe duke thėnė: “O Allahu im! Desh e shita fenė time pėr 20 pensė.”Pėrkujtoni vllezėr dhe motra, ndoshta ne nuk i shohim se sa ndikojnė sjelljet tona tek njerėzit. Nga njėherė nuk ėshtė vetėm Kurani tė cilin e lexojnė njerėzit ose vetėm Islami tė cilin e shikon jomuslimani. Pėr kėtė duhet ēdonjėri prej nesh tė jetė shembull dhe model pėr tė tjerėt, duke qenė gjithmonė tė sinqertė dhe besnik, sepse ne ndoshta nuk shohim se si njerėzit na pėrcjellin neve nė sjlelljet tona dhe nė bazė tė saj gjykojnė pėr ne si musliman.

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
 
Gati sa nuk e shita fenė pėr 20 pensė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Tregime Islame-
Kėrce tek: