ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thenie filozofike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Thenie filozofike   9/10/2008, 4:16 pm

Ku ėshtė lumturia juaj,aty ėshtė njė thesar;
ku ėshtė thesari juaj,aty ėshtė zemra;
ku ėshtė zemra,,aty gjendet lumturia...

Nėse i gjykon njerėzitė , nuk do t'ju mbetet kohe pėr ti dashuruar ata . Nene Tereza..Teoria eshte dicka qe askush nuk e beson, pervec se ai qe e ka nxjerre. Eksperimenti eshte dicka qe te gjithe e besojne, pervec atij qe e ben. Albert Einstein..


Njerezimi e ka bere jeten shume interesante. A e dini se ne nje univers me kaq shume gjera te bukura dhe plot cudira ai ka arritur te shpike Merzine? Terry Pratchett


Perderisa jeta qe eshte gjeja me e rendesishme e njeriut nuk zgjat pergjithmone, cdo gje qe perjetohet ne te nuk eshte e perjetshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Thenie filozofike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkenca sociale :: Filozofia-
Kėrce tek: