ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lutjet nga Kur'ani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 104
Age : 29
Vendi : New Orleans
Humor : rasim thaqi leci
Reputacioni : 0
Registration date : 16/08/2008

MesazhTitulli: Lutjet nga Kur'ani   19/8/2008, 3:36 pm

"Zoti ynė, ne i kemi bėrė padrejtėsi vetes sonė, nėse Ti nuk na fal dhe nuk na mėshiron, atėherė do tė jemi prej tė humburve". (El-A'raf: 23)"O Zot, unė kėrkoj strehim te Ti qė tė kėrkoj prej Teje atė pėr ēka nuk kam njohuri, e nė qoftė se nuk mė fal mua dhe nuk mė mėshiron, do tė jem prej tė humburve". (Hud: 47)"O Zot, mė fal mua, prindėrit e mi, ēdo besimtar qė hyn nė shtėpinė time dhe ēdo besimtar dhe besimtare". (Nuh: 2"Zoti ynė, pranoi prej neve (veprat tona), se me tė vėrtetė Ti je Dėgjues, i Ditur". (El-Bekare: 127)"dhe na i prano pendimet tona, se Ti me tė vėrtetė je Pranues i pendimeve dhe i Mėshirshėm". (El-Bekare: 128)"O Zot mė bėn falės tė namazit dhe prej pasardhėsve tė mi bėn tė tillė, dhe, o Zot, pranoje lutjen". (Ibrahim: 40)

"Zoti ynė, mė fal mua, prindėrit e mi dhe tė gjithė besimtarėt Ditėn e llogarisė". (Ibrahim: 41)


"Zoti im, mė dhuro (dituri pėr) pushtet dhe mė bashko me tė mirėt, mė le pėrkujtim tė mirė ndėr ata qė vijnė pas, mė bėn prej trashėguesve tė Xhennetit tė begatshėm". (Esh-Shuara: 83-85)

"Zoti ynė, mos na bėjė sprovė pėr ata qė mohojnė dhe na fal neve, Ti je Ngadhėnjyesi, I Urti". (El-Mumtehine: 5)


"O Zot, mė mundėso qė Tė tė falėnderoj pėr tė mirat Tuaja qė na i dhurove mua dhe prindėrve tė mi dhe qė tė bėj vepra tė mira qė Ti i pėlqen, e me mėshirėn Tėnde mė fut nė mesin e robėrve Tuaj tė mirė". (En-Neml: 19)


"O Zot, mė fal nga ana Yte pasardhės tė mirė, vėrtet, Ti je Dėgjues i lutjes". (Ali Imran: 3

"O Zot, mos mė le tė vetmuar, se Ti je trashėguesi mė i miri (pas ēdokujt)". (El-Enbija: 89)

"Nuk ka hyjni pos Teje. Ti je i pastėr, nuk ke tė meta. Unė i bėra padrejtė vetes". (El-Enbija: 87)

"O Zot, ma zgjero gjoksin tim, ma lehtėso kėtė punė timen, mė zgjidh nyjen e gjuhės sime, qė ta kuptojnė fjalėn time". (Taha: 25-2

"O Zot, unė i kam bėrė padrejtėsi vetvetes, pėr kėtė mė fal mua". (El-Kasas: 16)

"O Zot, mos na bėn sprovė pėr zullumqarėt dhe na shpėto me mėshirėn Tėnde nga jobesimtarėt". (Junus: 85-86)

"Zoti ynė, na i fal mėkatet tona dhe lėshimet nė punėt tona, na i forco kėmbėt tona dhe ndihmona kundėr popullit jobesimtar". (Ali Imran: 147)

"Zoti ynė, na dhuro nga ana Jote mėshirė dhe na pėrgatit udhėzim tė drejtė nė tė gjitha ēėshtjet tona". (El-kehf: 10)

"O Zot, mė shto (edhe mė tepėr) dituri". (Taha: 114)

"O Zot, kėrkoj strehim te Ti prej nxitjeve tė djajve dhe kėrkoj strehim te Ti qė ata tė mos mė afrohen". (El-Muminun: 97-9

"O Zot, mė fal dhe mė mėshiro, se Ti je Mėshiruesi mė i mirė". (El-Muminun: 118)

"Zoti ynė, na jep nė kėtė botė tė mira, e edhe nė ahiret na jep tė mira dhe na mbroj nga dėnimi i zjarrit". (El-Bekare: 201)


"Dėgjuam dhe respektuam, dhe prej Teje kėrkojmė falje o Zoti ynė, ngase te Ti ėshtė pėrfundimi". (El-Bekare: 285)

"Zoti ynė, mos na dėno nėse harrojmė ose gabojmė! Zoti ynė, mos na ngarko me barrė tė rėndė siē i ngarkove ata qė ishin para nesh! Zoti ynė, mos na ngarko me atė pėr tė cilėn ne nuk kemi fuqi! Na i shlyej mėkatet, na fal dhe na mėshiro. Ti je mbrojtėsi ynė, na ndihmo kundėr popullit jobesimtar". (El-Bekare: 286)


"Zoti ynė, mos na i lako zemrat tona pasi na udhėzove, na dhuro nga ana Jote mėshirė, se vetėm Ti je Dhurues i madh". (Ali Imran:


"Zoti ynė, kėtė nuk e krijove kot, i Lartėsuar qofsh, ruana prej dėnimit tė zjarrit! Zoti ynė, atė qė Ti e fut nė zjarr, atė e ke poshtėėruar; pėr zullumqarėt nuk ka ndihmėtarė! Zoti ynė, ne dėgjuam njė thirrės qė ftonte pėr besim (e thoshte): Besoni Zotin tuaj! E ne besuam! Zoti ynė, na i fal mėkatet tona, na i shlyej gabimet tona dhe pas vdekjes na bashko me tė mirėt! Zoti ynė, jepna atė qė nėpėrmjet Tė dėrguarve T'u na e premtove dhe nė Ditėn e Kijametit mos na turpėro; vėrtet, Ti je Ai qė nuk e shkel premtimin". (Ali Imran: 191-194)
26-

"Zoti ynė, Ty tė besuam; na i fal mėkatet tona dhe na mėshiro, ngase Ti je Mėshirues mė i mir". (El-Mu'minun: 109)

"Zoti ynė, largoje prej neve dėnimin e Xhehennemit, se dėnimi i tij ėshtė gjėja mė e rėndė. Ai, vėrtet, ėshtė vendqėndrim dhe vendbanim i keq". (El-Furkan: 65-66)


"Zoti ynė, na bėjė qė tė jemi tė gėzuar me gratė dhe pasardhėsit tanė, e neve na bėn shembull pėr tė devotshmit". (El-Furkan: 74)

"O Zot, mė mundėso qė Tė tė falėnderoj pėr tė mirėn Tėnde qė ma dhurove mua dhe prindėrve tė mi, qė tė bėj vepra tė mira qė i pėlqen Ti dhe m'i bėn tė mirė pasardhėsit e mi. Unė pendohem te Ti dhe unė jam prej muslimanėve". (El-Ahkaf: 15)"Zoti ynė, na fal neve dhe vėllezėrit tanė qė na kanė kaluar me besim, e mos shkakto nė zemrat tona farė urrejtjeje ndaj atyre qė kanė besuar. Zoti ynė, Ti je i Butė, Mėshirues". (El-Hashr: 10)

"Zoti ynė, na plotėso dritėn tonė dhe na fal se Ti pėr ēdo gjė je I mundshėm". (Et-Tahrim:

"Zoti ynė, ne kemi besuar pėr kėtė dhe na i fal mėkatet tona e na mbroj nga dėnimi i zjarrit". (Ali Imran: 16)


"Zoti ynė, ne Tė kemi besuar, na regjistro me dėshmitarėt". (El-Maide: 83)

"O Zot, bėre kėtė qytet tė sigurt dhe na largo mua e fėmijėt e mi nga adhurimi i idhujve". (Ibrahim: 35)


"O Zot, mė bėn mua prej atyre qė falin namazin, e edhe prej pasardhėsve tė mi dhe pranoje lutjen o Zot. Zoti ynė, mė fal mua, prindėrit e mi dhe besimtarėt Ditėn kur do tė jepet llogaria". (Ibrahim: 40-41)

"O Zot, unė jam i nevojshėm pėr ēdo tė mirė qė ma zbret". (El-Kasas: 24)

"O Zot, mė ndihmo kundėr popullit tė prishur". (Ankebut: 30)

"Zoti ynė, mos na bėjė me popullin zullumqar". (El-A'raf: 47)


"Mė mjafton All-llahu [subhanehu ve teala], s'ka tė adhuruar pos Tij, vetėm Atij i jam mbėshtetur; Ai ėshtė Zoti i Arshit tė madh". (Et-Teube: 129)

"O Zot, mė shpėto prej popullit zullumqar". (El-Kasas: 21)

"Shpresoj qė Zoti im tė mė orientojė rrugės sė drejtė". (El-Kasas: 22)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://icq-grup.n-stars.org
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 24
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Lutjet nga Kur'ani   13/9/2008, 5:47 pm

hej qite bre at Kuranin per pc me dowload qetu

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 24
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Lutjet nga Kur'ani   13/9/2008, 5:49 pm

edhe ato per fe ato tjerat qiti me dwnload

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lutjet nga Kur'ani   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lutjet nga Kur'ani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Feja Islame :: Kur'ani-
Kėrce tek: