ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Me shum per mjeksit dhe deget e tijj ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Me shum per mjeksit dhe deget e tijj ?   8/10/2008, 10:53 pm

Degėt e mjekėsisė
Disa nga degėt e mjekėsisė:

Anatomia
Kardiologjia
Gjinekologjia
Anestezia
Patologjia
Sėmundjet infektive
Dermatologjia
Mjekėsia nėnujore
Hematologjia
Pneumologjia
Endokrinologjia
Nutricioni

Organe
Pankreasi
Buza
Dora
Ezofagu
Goja
Gishtat e dorės
Hunda
Indi (organ)
Kapilare
Koka
Lėkura
Mushkėria
Mėlēia
Qafa
Truri
Vena
Veshi
Zemra
Syri
Veshkat
Organet gjenitale
Kėmbėt
Stomaku
Faringsi
Laringu
Zorrėt e holla
Zorrėt e trasha
Kockat

Sisteme organike
Sistemi i qarkullimit tė gjakut
Sistemi urinor
Sistemi i frymėmarrjes
Sistemi limfatik
Sistemi gastro-intenstinal
Sistemi nervor
Sistemi kockor
Sistemi muskulor

Sėmundje
Infarkti
Infarkti miokardial
Gripi
Diarreja
Kolera
Multiple skleroza
Tumori i trurit
Diabeti
Bronkiti
Pneumonia
Fibroza kistike
Anemia
Spondiliartroza
Reumatizma
Diabeti
Sinoziti
Autizmi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 23
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Me shum per mjeksit dhe deget e tijj ?   9/10/2008, 1:41 pm

aaa paska pun more ne mjeksi kom menu qe osht e leht (kurr valla e leht su kon) Razz ghuguaghiihg

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
 
Me shum per mjeksit dhe deget e tijj ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkencat :: Mjekėsia-
Kėrce tek: