ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qfare eshte mjekesia ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Qfare eshte mjekesia ?   8/10/2008, 10:52 pm

Mjekėsia ose Medicina (lat. ars medicina = arti i shėrimit) merret me shėndetin dhe parandalimin, njohjen edhe shėrimin e sėmundjeve dhe lėndimeve. Gjithashtu ajo merret me shtatzėninė, lindjen dhe vdekjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Qfare eshte mjekesia ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkencat :: Mjekėsia-
Kėrce tek: