ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Barcoleta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Barcoleta   8/10/2008, 3:11 pm

Mamaja

Nje fshatar po kthehej ne shtepi nga pazari, por kishte ndjesine sikur kishte harruar diēka , por nuk po e kujtonte se ēfare.

Ndersa po i afrohej shtepise, kjo bindje ju be kaq e forte saqe ai ndali kuajt dy a tre here., krruajti koken i turbulluar dhe perpiqej te rikujtonte ēfare kishte harruar, por me kot. Me ne fund arriti ne shtepi, takoi te bijen, e cila duke e pare me ēudi thirri: "Baba, ku e le mamin?!"...Muratori

- Kush jane 21 mjetet e nje muratori?

- 20 shishe birre dhe nje gazete e vjeter.Fjalekryqi

Brixhida po mbush nje fjalekryq:

- Ē eshte fundi i jetes? Me shtate shkronja!

- Martesa -pergjigjet babai.WC-ja e pyllit (nga Albstudent)

U mblodhen te gjithe kafshet e pyllit edhe vendosen qe te bejne nje WC te perbashket ku te gjithe mund te kryenin nevojat personale ne menyre qe te mos ndotnin pyllin edhe u tha u be. Ēdo muaj te gjitha kafshet mblidheshin edhe diskutonin nese kishte ndonje verejtje per WC, a e pastronin WC apo jo edhe plot gjera te tjera. Si kryetar ishte Luani. Luani ngrihet me kembe edhe pyet nese ndokush ka ndonje shqetesim rreth kesaj WC te re. Lepuri si i friksuar ngre doren edhe thote:

- Me... me.... leje

- Po, i thote Luani, -fol o Lepur.

- Shoko, i thote lepuri, - Xhaxhi Ariu jo vetem qe nuk e ben ne vrime po na perdor edhe si lecke per te fshire by*en...Era e gjakut

2 partizane,Loni e Shabani po luftonin me gjermonet. E kishin keq fare se ishin vetem kunder nja 30-40 gjermoneve. Degjoheshin vetem krisma dhe plumbat vershellenin mbi kokat e 2 trimave tane.

- O Loni....,OOO Loni.

- He mor dreq ēar do!

-Ēar ere mban gjaku or taj!

- Ku e di un mor burr, era m*t!

- Mooooooooos,qenkam palgos un or taj!!!!

Ne porten e parajses (Gtheka)

Nje dite Shen Pjetri u lodh duke prere biletat per ata qe prisnin rradhen per ne parajse. Merr ne telefon Jezusin dhe e pyet nqs mund ta zevendesoje per pak ore, sa te marri veten e te dredhe nje cigare. Jezusi pranon dhe shume shpejt ja merr doren punes se re. Ne fund te rradhes, nje plak i vjeter me floke te bardha e i kerrusur afrohet ngadale. Jezusi e pyet:

- Zoteri cfare te mirash keni bere ne ate bote qe te meritoni parajsen?

Plaku pergjigjet: - Nuk kam bere ndonje gje te madhe. Une isha vetem nje zdrukthar i varfer. Por djali im, ai u ka bere shume te mira njerezve. Ai ka mbetur ne histori per moralin e jetes se tij. Ai u tregoi te gjitheve rrugen e drejte, rendesine e familjes.. . . Nderkohe, Jezusit i erdhi nje shprehje lumturie ne fytyre. Vrapoi per tek plaku duke therritur:

- "Baba, Baba, sa me ka marre malli!!"

Plaku, ngriti koken, buzeqeshi, hapi krahet dhe therriti me sa kishte fuqi:

-"Pinok, Pinok, ku je mor bir!!"AnektodeNje millioneri American po i tregonin nje tempull te lashte.

-Sa kushton nje godine si kjo per tu ndertuar ne New York?-pyeti

millioneri.

-Jo dhe aq shume,- u pergjegj nje argeolog, do te nevojiten rreth 2000

vjet.AnektodeNje i pasur e pyeti sherbetorin, se sa e cmonte ate ai.

-1000 franga- u pergjegj shebetori.

-Si? Po 1000 franga ben vetem kostumi qe kam veshur.

-Si urdheron, - u pergjigj sherbetori, - dhe ate e pata parasysh.AnektodeJam pirat, - i tha nje pirat Napoleonit, - sepse kam nje anije, po te

kisha me shume do te isha dhe une perandor.Anektode- Shume ushtare me ke vrare, - i tha nje here Frederiku i Prusise

kirurgut te tij, duke bere alusion per te plagosurit qe vdisnin.

- Shume madheri, por me pak se c'keni vrare ju dhe me pak lavdi...! - u

pergjegj mjeku.Humor Polak- Sa Polake duhet ti japin nje makine?

- Njembedhjete. Nje te mbaje timonin dhe dhjete ta shtyjne.******************************************************************- Sa Polake duhen te bejne banjo pernjehere?

- Dhjete. Nje te lahet dhe dhjete ta peshtyjne.******************************************************************- Pse i lyejne Polaket kutiat e plehrave ne boje te verdhe?

- Qe ti duket feminjve sikur po hane ne McDonalds.******************************************************************-Pse Polaked i mbajne fshireset e kembeve brenda shtepise?

- Qe kur te dalin te mos bejne pis rruget e New Yorkut.******************************************************************

Nje gazete Perendimore shkruante.

- Ra bomba atomike ne Varshave dhe shkaktoi $ 4.05 dem

******************************************************************Humor Italian- Si u krijua teli i bakrit

- Dy Italiane po ziheshin per nje cent*****************************************************************- Pse ujqerit e Italise ecin dhe lepijne bythen e njeri-tjetrit?

- Te heqin shijen e Italianeve nga goja.*****************************************************************- Si mund te fusesh 10 Italiane ne nje makine Fiat?

- Hidh nje dollar brenda se futen vete.Humor, a do o popull???!!1.

Njė fshatar po shiste njė lopė nė pazar. Afrohet dikush dhe e pyet:

- Sa e shet kėtė lopėn?

- 40 mijė lekė - pėrgjigjet fshatari.

- Mirė - thotė blerėsi - do ta marr. Ja ku i ke lekėt - dhe i ofron

lekėt fshatarit.

- Hė? - habitet fshatari - a me gjith men do e blesh lopėn ti?

- Po - pergjigjet tjetri - mė the 40 mijė lekė, ja ku i ke 40 mijė lekėt.

- Jo mor shok se nuk e shes kaq kollaj lopėn unė. - thotė pak inervozuar fshatari - Pa bo icik pazar nuk e shes lopėn unė jo.2.

Dy vetė pėrplasen duke ecur nė njė rrugė tė Tiranės.

- Ēar bo or jahu - i thotė njėri nga ata tjetrit.

- U s'jom Jahu, jom Uka or tėi - pėrgjigjet tjetri - Jahu asht tuj ardh mrapa.3.

Njė nėnė tiranase pyet njė djalė tė ri ne autobuz:

- Si t'qujn o bir?

- A u a? - pergjigjet djali i zėnė pak nė befasi.

- Ta gzosh o bir - i thotė plaka dhe me vete thotė - lloj lloj emrash po nigjojm.4.

Burrė e grua kane bėrė fjalė dhe nga inati nuk i flasin njėri tjetrit.

Por burri, tė cilin pėrditė e ngre gruaja nė mėngjez pėr tė ikur nė punė se nuk i del gjumi lehte, i duhet ti thotė asaj qė nesėr ta ngre pak mė herėt.

Burri mendohet si ta ulė hundėn dhe tė flasė i pari kur njė ide i vjen nė kokė. Merr njė copė letėr dhe shkruan:

"E dashur, tė lutem mė zgjo nesėr nė orėn 6".I kėnaqur me veten e tij pėr zgjidhjen qė bėri shkon tė fle. Kur i del gjumi nė mėngjez shikon qė e shoqja nuk ishte nė krevat. Shikon orėn dhe tmerrohet kur sheh qė ėshtė 9 e mėngjezit. Cohet vrik nga krevati duke menduar keq pėr tė shoqen qė nuk e kishte zgjuar. Nė kėto e sipėr sytė i

shkojnė tek komodina dhe sheh nje pusullė. E merr dhe lexon:

"Ēohu i dashur. Vajti ora gjashtė."Subject: Propozim.

Ej pse vetem ato qe ke atje do te propozojne ty???? Po une?? prandaj

vendosa ta bej tani propozimin.

Fillova:

"O goce ...hajde icik ktu er dreq! Ho mi ca ke qe iken ashtu se nuk do

te haj, te q*** ****!! Ca nuk te pelqej une ty?? Ec er dreq ketu po te

them se kam lon benxin vetem!!!! (shif shif ..e qita qe kam edhe benx, me shit

mend ha ha ) (ti afrohesh ..une te shtrengoj krahun qe te mos ikesh ha ha ha)

Po ti mi ca ke qe iken ashtu....ca kam nai gjo qe s'te pelqen?? Kur te them une hajde ketu...hajde ketu!!! Ej e di si eshte puna ...une te kam pa dhe me ke ngel fiksim!! Une te du!! He ri ti ...po apo jo?!?! Mir

ik tashi te ***** ***** dhe me kthe pergjigje me nai shoqe. Edhe po te

ngau njeri ..m'thuj mu se ja ** ****!!!! More vesh mi?? ..edhe mos te shof mo me

cuna se do te degjeneroj ne mes te rruges!!! (ti iken ne drejtim te shkolles ...ndersa une i kenaqur shkund floket e mia kacurrela te gjata (qe kan 2 muaj pa u la) dhe nisem ne drejtim te benxit per te pritur qe

te kaloj nai goce tjeter ha ha ha ha )

He si t'u duk propozimi?? Me kete lloj propozimi ja prish mendjen te

gjitha gocave te Durrsit. ha ha ha ..dhe sigurisht qe ta prisha edhe ty mendjen.haha

Nje burre ne nje restorant tek sa po hante gjeti nje qime floku dhe

filloi ti bertiste kamarierit:

Kamarjerja qe mbulonte anen tjeter te restorantit iu afrua tavolines ku

ishte ulur ky klienti dhe ia beri me shenje kamarierit te largohej,

klienti kur e pa kamarieren e uli zerin dhe filloi te belbezonte

Pas pak kamarieri vajti andej nga guzhina dhe gjeti klientin qe i ishte

futur kamarieres me (... koke):

Kamarieri: po ti bere fjale per nje qime pak me pare!

Klienti: Eh...po kur hame buke, hame buke; kur hame lesh, hame lesh.

2.Nje disk fluturues me UFO zbriti ne nje fasht te humbur ne tre te nates.

Ne shesh ishte vetem nje pike karburanti me nje pompe. Komandanti duke e kujtuar pompen e karburantit per banor te fshatit, i tha nje pjestari te

ekuipazhit te shkonte e te fliste me te, duke i kerkuar ti fuste ne lidhje me te parin e fshatit. Keshtu UFO-ja i thote pompes:-Na co te i pari yt.

Pompa, sic pritet, nuk u pergjigj.

Atehere UHO-ja merr ne radio komandantin dhe i thote:

-Nuk pranon te bashkepunoje me ne.

-Mire - i thote komadanti, - kthehu se ia zgjidh une gjuhen

-Dakod komandant, po ruhu se kam nje parandjenje te keqe.

Keshtu komandanti afrohet dhe i ben po ate pyetje dhe pompa prape nuk flet.Ah tokesor i qelbur, nxehet komandanti, ta tregoj une ty. Dhe i bie me pistolete me rreze lazer. Pompa shpertheu dhe fuqia e shperthimit e flak

komandantin nja dyqind metra me tej. Komandanti duke share e mallekuar

pompen kthehet ne disk i nevrikosur dhe e pyet UFO-n qe shkoi ne fillim:

-C'dreq parandjenje kishe ?

-Komandant, si mund ti besosh nje personi qe e mbeshtjell ate mikun rreth belit, e hedh ne qafe dhe ia var koken te veshi ???Ne nje dhome hoteli qellojne nje shqiptar the nje grek Ne diskutim e siper shqiptarit i shpetoi nje por... shqiptari i

turperuar therriti gooool! nje me zero per shqiptarin Pas pak ia futi greku gooool nje me nje barazim, pastaj ia futi shqiptari perseri gol dy me nje per shqiptarin barazon perseri greku dy me dy Shqiptari qe s'po i vinte me nga ato i'a futi nj te trashe dhe thirri gooool tre me dy per shqiptaret! Mbaroje pjesa e pare, nderrim portash dhe

nderroi krevatin me grekunMiu dhe xhirafa

Njehere miu takohet me nje mikun e vet dhe miku i htote qe eshte

dobesuar.

Po, pergjigjet miu, kam zene dashnore xhirafen dhe e kupton vete, hyp

siper e puth, zbres poshte dhe i bej ate pune e prandaj duke bere tere ate rruge ne kembe, jam dobesuar. Me vone takohen perseri dhe miu na ishte shendoshur. He - i tha miku - e le ? Jo, i thote miu, tani e puth aty ku

i bej ate punenHall me vdek e gjygj me rrnue

============================

Kollarisur, menderosur,

Brekėgrisur, armatosur

Po lehim nė gajde t'qenit,

Anės Bunės, buzė Liqenit.

Ku e lamė e ku na mbeti,

Lesh e li asht ba shteti,

Dy lėkurė na rrjep tregtari,

N'kandar tė vjedh katundari,

T'rruen e t'qeth qeveritari

Nė mes t'ditės t'ha zagari.

Seē na vodhėn fajdexhinjtė,

Alimuēajt, Gėrcallinjtė,

Seē na prenė, seē na vranė

Nga Korthpula nė Qafthanė.

Me rryshfet kėtu blehet vorr,

Dy lėkurė na rrjep tregtari,

N'kandar tė vjedh katundari,

T'rruen e t'qeth qeveritari

Nė mes t'ditės t'ha zagari.

Seē na vodhėn fajdexhinjtė,

Alimuēajt, Gėrcallinjtė,

Seē na prenė, seē na vranė

Nga Korthpula nė Qafthanė.

Me rryshfet kėtu blehet vorr,

Se han kot ti, plumbin qorr

Tė kalon makina nė shpinė,

Nė xhep t'fusin ndonjė minė.

Nėn dritare kioskat mbinė

ēmimet rriten, rrogat n'uje hinė,

Hall me vdekė e gjygj me rrnu

Neve dreqi na ka rru !

Pak bamė se ē'na gjeti:

Zihen politikant ndėr vedi,

Majmė zyrtart si gjeldeti,

Tė kalon makina nė shpinė,

Nė xhep t'fusin ndonjė minė.

Nėn dritare kioskat mbinė

ēmimet rriten, rrogat n'uje hinė,

Hall me vdekė e gjygj me rrnu

Neve dreqi na ka rru !

Pak bamė se ē'na gjeti:

Zihen politikant ndėr vedi,

Majmė zyrtart si gjeldeti,

Me e hangėr, e ha mileti!

Keq me Salėn, zi me Tosin,

Heq malokun, vėr qerosin,

Hala me pėrshesh kosin!

Na premtoi Tosi aēik,

U jap paret cik me cik

E s'na dha nji metelik.

Asht pak vetes me lėshue namėn:

Neve Kina na e ka ... nanėn!

Si do na vej halli mbas tash

Keq me Salėn, zi me Tosin,

Heq malokun, vėr qerosin,

Hala me pėrshesh kosin!

Na premtoi Tosi aēik,

U jap paret cik me cik

E s'na dha nji metelik.

Asht pak vetes me lėshue namėn:

Neve Kina na e ka ... nanėn!

Si do na vej halli mbas tash

Jan ba punet laradash:

Bje pėr ne bota hashash

ēo na kurva e kallash,

Kurd, kinez e laluc,

Ja bamė Evropės tetė me puc !

Shumė vunė kryet nė rrezik,

E n'Evropė nisen me vrik,

Me fitu nonji metelik

Shkum pėr lesh, e dulėm tė rrum

S' na lanė lesh as nėn sumė!

Jorgo nė punė, e Gani nė shpi,

Lukes Zefit nga Ganjolla,

Po i thirrkan mis Fabiola

ē'na ndodh ne s'po i ndodhka kuj,

Sa vemė kamėn n'tokė t'huj,

Hup shqiptari si krypa n'uj!

Kush e bani e kujt i mbeti

N'kup t'qiellit thrret mileti:

Prane detit i palarė

Se jane vu katunarėt ne garė

Kush e ban m.. sa nji mullar !

Vjen Gjeloshi m'ēorape t'leshit

Me nji cigare ne majė tė veshit

Kryet sa nji mullar me kashtė

Tri barre lesh i ka nė qafė,

Me ia shtrydh i del veē naftė !

Shtrihet nė ranė si garrava,

Me nji dore djathė e nji kulaē,

Mbėshtet kryet mbi kallaē

Me i ndejt afėr t'ban helaq !

Pranė sofrės i pangranė

Se janė ēue ēmimet nė hanė!

Shkon me ble ti ne Parrucė

Hyn i veshun e del pa kpucė

Gropa, baltė, llom e llucė

200 lek njė cope gjuhcė

Edhe portofolit i cohet pucė !

Pranė dritės i paparė

Ikin dritat pa orar

Bajmė si bajmė ne me kandila

Me bishktuk, qiri e mila,

Firoi rroga tu ble fitila !

Rroftė e qoftė zotni Hila

Tuj shit pisha, u ba me vila

Po nji za vjen nga Vraka

Luej vedit se t'lot nafaka.

T'kena gjet nė lagjen "Plaka"

Nja dy pleq me fela t'thata

(bytht e tyne dy kafshta)

Po pėr seks digjen si flaka !

Llapaēitur, llakatosur,

Trup e shpirt i sakatosur,

Po thėrras unė prej Serreqit

Zot ruajna prej tė keqit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Aboori'X'
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 170
Age : 24
Vendi : suhareka
Reputacioni : 0
Registration date : 03/09/2008

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   8/10/2008, 8:54 pm

FoKkY-F shkruajti:


Fjalekryqi

Brixhida po mbush nje fjalekryq:

- Ē eshte fundi i jetes? Me shtate shkronja!

- Martesa -pergjigjet babai.
Qekjo MA FunnY

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Barcoleta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Barcoleta-
Kėrce tek: